Fotografem jsem od roku 2014, kdy jsem si pořídil první fotoaparát Nikon D3100. Časem jsem přešel k firmě Sony. Momentálně používám bezzrcadlovku Sony A7iii

Mé hlavní zaměření jsou portréty, koncerty a svatby. Nebráním se ale ani produktové fotografii, krajinám a v poslední době i automotive.

Portréty. Byly to pro mě opravdu velkou výzvou. Díky focení přátel jsem získal dovednosti, které s profesionálním modelem nezískáte. A tím je komunikace s „neprofesionály“.

Focením to pro mě ale nekončí. Aktivně pracuji s grafickými programy na postprocesingu, díky čemu získá fotografie další rozměr.

Dva roky jsem spolupracoval s hudební kapelou MECH a za tu dobu se mi podařilo fotit pro další kapely. Například Mirai, Pomlky, Save the Emotion a další.

Fotografování se dnes věnuji skutečně naplno. A to jak v oblasti portrétové fotografie, nebo reportážní fotografie (svatby, večírky, festivaly).

Získal jsem také ocenění fotografie s vyhlášením výsledků v Bruselu.

Mé motto: Nejdůležitější je dělat co vás baví. Díky tomu, že focení je to co baví mě, jsou mé fotografie tvořeny vždy srdcem.

Lukáš Pánek
Profesionální fotograf
Back to Top